Hakkında

profil

Fatih Boy

Proje Yöneticisi

Bilgisayar mühendisi olan Fatih Boy Ankara/Türkiye’de yaşamaktadır. İş yaşamı boyunca pek çok başarıya imza atan Fatih Boy, Microsoft tarafından 2011-2016 yıllarında üst üste 6 defa Visual C#, Visual Studio and Development Technologies gibi konularda Microsoft En Değerli Profesyoneli (MVP) ödülüne layık görülmüştür. C#, Java, Asp.Net, Php gibi farklı programlama dilleriyle ve Mysql, MsSql, Oracle veritabanlarıyla masaüstü uygulamaları, web teknolojiler, akıllı istemciler gibi pek çok farklı mimari üzerinde çalışmıştır.

Halen bir kamu kurumunda danışman olarak çalışmakta olan Fatih Boy HL7 (v2.x, v3), PACS (özellikle de DMWL) standartları ile WCF servisleri, ALM, DevOps süreçleri, kurumsal veri yolu ve sistem mimarileri konularında uzmanlaşmıştır. İş hayatı boyunca yazılım uzmanı, yazılım mühendisi, takım lideri, yazılım proje müdürü, projeler yöneticisi, danışman gibi çok farklı pozisyonlarda görev almış olan Fatih Boy, bu görevlerinde ekip çalışması, sistem mimarileri, ALM süreçleri ve DevOps gibi çok farklı konular üzerinde çalışarak önemli deneyimler kazanarak uzmanlaşmıştır.

Proje planı

Ulusal Projeler

İş yaşamı boyunca görev aldığı Sağlık Bakanlığı Ulusal Sağlık Bilgisi Sistemi (Sağlık-Net/e-Sağlık), Sağlık Bakanlığı  Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), Gümrük ve Ticaret Bakanlığı EGE Web Servisleri, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı E-İhale, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı kurumsal veri yolu gibi ulusal çapta projelerde önemli deneyimler kazanmıştır.

Uluslararası Yayınlar

Kendisi aynı zamanda, aralarında “Understandable Logical Design Specifications for HL7 CDA Interoperability” (MedInfo World Congree, 2007 Londra, İngiltere) ve “Simplifying HL7 v3 Message Implementation and Adaptation Using CDA” (9th International HL7 Interoperability Conference, IHIC 2008, Yunanistan) gibi yayınlarda yazar/yardımcı yazar olarak yer aldığı makaleleri bulunmaktadır.

Proje planı