VS2010 SP1 ve Async CTP : Tazeleme Paketi

    Önceki makalelerimde de değindiğim ve C# vNext ile birlikte gelecek en önemli özellik olan Async ön izleme paketini bilgisayarına kurarak inceleme başlayanlar Visual Studio 2010’un ilk hizmet paketinin yayınlanmasıyla birlikte mutsuz olmuşlardı. Getirmiş olduğu önemli yapısal değişiklikler nedeniyle gerek C#, gerekse de Visual Studio kütüphanelerinde düzenleme yapılmasına ihtiyaç duyan Async CTP, bu yapısı nedeniyle maalesef ki Visual Studio SP1 ile uyumlu değildi.

    Geçen zaman içerisinde tüm gücüyle önemli yapısal değişiklikler ve bir o kadar da kolaylıklar getiren yeni Asenktron özellikleri eklemeye harcayan Async ekibi, sahadan gelen geri bildirimleri de göz önüne alarak Async CTP paketinin güncellemesini yayınladılar. Geri bildirimlerle iletilen pek çok hatanın da çözüldüğü bu güncelleme paketinin en önemli özelliği ise Visual Studio SP1 ile uyumlu olması.

   Bu güncelleme paketinin Windows Phone 7 geliştiricileri acısında da merakla beklenmesine neden olan bir diğer özelliği ise artık Windows Phone 7’de de asenkron olarak yazılım geliştirilmesine verilen destek (Evet, yanlış duymadınız!)

   Async CTP SP1 Refresh paketini http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=4738205d-5682-47bf-b62e-641f6441735b&displaylang=en adresinden hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

1 Yorum

  1. Balkar ATEŞ   •  

    Hocam sonunda bende CTP’yi kurdum Pamukkalede anlattıklarınız çok güzeldi ve direk uygulamaya geçtim gerçekten harika ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.