Fırat Üniversitesindeydik

   23 Mart’ta Yazılım Dilleri etkinliği için sevgili Daron Yöndem, Veysel Uğur Kızmaz ve Muhammed Önal ile birlikte Elazığ’da, Fırat Üniversitesi’ndeydik.

Yazılım Dilleri Günü etkinlik afişi

Code Night etkinlik afişi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Etkinliğin gündüz bölümünde katılımcılara Windows 8 ile birlikte yazılım geliştirici olarak bizlerin nasıl etkileneceğini, bizleri nelerin beklediğini anlatırken Windows 8 ile yazılım geliştirirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de paylaştım.

  Akşam olduğunda ise ilk gece etkinliğime hazırdım. Doğrusunu söylemek gerekirse oldukça da eğlenceli bir etkinlik oldu. Katılımcılarla birlikte sabaha kadar kod geliştirdik (ok, ok bir kısmında uyudum 😉 )

2013-03-24 02.33.15

  Code Night etkinliğinin en eğlenceli bölümü sunumların sinema salonunda olmasıydı 🙂 Evet, yanlış okumadınız; sinema salonu. Etkinliği gerçekleştireceğimiz mekanda sinema salonunun da olması ve mekan sahibinin kullanmamıza izin vermesi sonrası önce Team Foundation Server ardından da Visual C# eğitimlerini beyaz perdede anlattım.

WP_000200

   Eski bir java’cı olarak, dinleyiciler arasında yer alan java’cılara karşılaştırmalı olarak C# anlatma fırsatım oldu. Her ne kadar yazılımcının takım tutar gibi programlama dili tutmaması gerektiğine inansam da, gece biterken artık çoğunun C#’a bakış açısında önemli değişiklikler olduğuna da inanıyorum.

   Bu eğlenceli etkinliği geride bırakırken güzel anılarda aklımıza kazındı, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

2 yorum

  1. Pingback: @barisariburnu

  2. Pingback: @vukizmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.