Gençsen Geleceksin 4.0 – İYTE

   Bu sene 4.sü gerçekleşen ve Microsoft ile Turkcell tarafından ortak düzenlenen Gençsen Geleceksin etkinliğinde bugün İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsündeydik.

Seyahn Uçar, Gökçen Çimen ve Serdar Şimşek ile çay ve sohbet

   Üniversiteye giderken ara ara yağan yağmurda yol alırken İYTE’de de yağmaması için bol dua etme vaktim oldu Gülümseme

   Sanırım kabul edilmiş olacaktı ki; İYTE’ye vardığımdan yağmurdan eser yoktu. Üniversitede beni karşılayan MSP’miz Seyhan Uçar ile birlikte diğer MSP’miz Gökçen Çimen ve Turkcell’den Serdar Şimşek’in yanına giderek sıcak bir çay eşliğinde sohbet ettik. Seyhan ve Gökçen’le en son Microsoft Yaz Okulu İzmir’de görüşmüştük, geçen zamanda onlar için derslerin telaşı başlamış; hatta üstten ders aldıklarını da düşünecek olursak, okulu bitirmenin telaşı başlamışta diyebiliriz Gülümseme Sohbetimizin ardında yavaş yavaş etkinlik saati yaklaştığını farkedip, son hazırlıklarımızı yapmak için kütüphane konferans salonuna geçtik.

Etkinlik başlıyor

   Etkinlik saati gelip çattığında salon dolmuştu bile, ilk sunum sırası bendeydi. Bu yılki sunumlarda Internet Explorer 9, Silverlight, Live Essentials, Xbox ve Kinect, Microsoft’un öğrencilere sunduğu fırsatlar gibi konulardan bahsettik. Sosyal ağların ve mobiletenin giderek hayatımızdaki rolünün arttığı günümüzde tabiki bu konulara da değinmemek olmazdı.

Sunumum Biterken

   Benim ve Serdar bey’in sunumları ardından katılımcılar arasında çekilişle şanslı arkadaşlarımızı belirleyerek kendilerine süpriz hedilerimizi verdik.

Sunumlarımız ardından süpriz hediyelerimizi dağıttık

   İzmir Yüksek Teknoloji Entitüsünde gerçekleştirdiğimiz Gençsen Geleceksin 4.0 etkinliğine katılan öğrenci arkadaşlar ve özellikle bize yardımlarını esirgemeyen sevgili Seyhan ve Gökçen’e çok teşekkür ederim.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.