Yeni Sürüm : IE9 Pinned Site WordPress Eklentisi v1.1.0

   Yayınlanması sonrası büyük ilgili gören ve Internet Explorer 9’un yeni gelen özelliklerinden sabitlenmiş site özelliğini WordPress sitenizde kolaylıkla kullanmanızı sağlayan IE9 Pinned Site eklentisinin yeni sürümü bugün yayınlandı.

   Gelen geri bildirimler doğrultusunda baştan yazılan eklentinin yeni sürümü, kullanıcılarına daha fazla özelleştirme seçeneği sunarak Internet Explorer 9 sabitlenmiş site özelliğinden daha üst düzeyde yararlanmanızı sağlayacaktır.

IE9 Pinned Site ayarları sayfası

   İki sütuna ayrılmış olan yeni yapılandırma arayüzünde kullanıcılara, sabitlenmiş site’de kullanılacak olan uygulama adı, başlangıç adresi v.b. meta verileri yönetme imkanı sunulmakta. Ek olarak; Task ve sıçrama listesi iki ayrı grupta toplanarak sağ tarafta yer alan bloklardan sayfa, kategori, etiket, özel task ya da özel bir url eklenebilmesi sağlanmakta.

Task grubu

Sıçrama listesi grubu

   Kullanıcı isterse task ve sıçrama listelerini kendi içlerinde sürümle bırak yöntemi ile yeniden sıralayabilmekte. Listelere eklenen girdilerin türleri hakkında bilgi ve tür üzerinde yapılabilecek işlemler ilgili girdinin sağ tarafına yerleştirilmiş durumda.

Sol sütun’un en altında ise eklenti hakkında en son haberler yayınlanmakta;

Eklenti haberleri bölümü

Mevcut bir sayfayı ekleme bölümü   Ekranın solundaki sütunda yer alan ve yeni bir sayfa, kategori ya da etiket eklenmesine olanak sağlayan bloklar başta kapalı şekilde gelmektedir. Kullanıcı bu bloklarda yer alan arama kutucuna eklemek istediği girdinin adını yazarak ya da tüm girdileri göster linki ile listelenen girdiler içerisinden seçerek task ya da sıçrama listesine ekleme yapabilir.

   Arama kutucuğuna yazılmaya başlanması sonrası girilen kelime ile eşleşen girdiler kullanıcıya listelenerek hızlı bir erişim imkanı verilmekte. Kullanıcının bastığı her harf sonrası yeniden filtereleme yapılarak sonuç kümesi küçültülmekte ve aranılanın  daha hızlı bulunması sağlanmakta.

   Kullanıcının istediği girdiyi bulması sonrası listeye eklemek için tek yapması gereken girdinin sağ tarafında bulunan + resmine tıklamak. 

   Tek sütun ve çift sütun görünümleri destekleyen eklenti ayar sayfasında yer alacak sütun sayıları ile bloklar, hatta blokları yerleri özelleştirilebilir durumda. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ekran seçenekleri vasıtasıyla sütun sayıları ve blokların görünürlüklerini düzenleyebilir, ekranda blokların yerlerini sürükle-bırak ile değiştirebilirsiniz.

Örnek bir sabitlenmiş site sıçrama listesi

 

   Gerekli özelleştirmelerinizi yapmanız sonrası yapılandırma ekranındaki buton vasıtasıyla değişiklikleri kaydedebilirsiniz. Sağ sütunun en başında yer alan Pinned Site Mode bloğu üzerinden eklentiyi aktive etmeniz ardından bu değişiklikleri sitenizde görebilirsiniz.

   WordPress arayüzünden tek tıklama ile kurulabilecek / güncellenebilecek ya da eklenti sitesinden indirilecek olan  ve yeni yönetim arayüzü ile kullanıcılarına daha fazla özelleştirme seçeneği sunan IE9 Pinned Site eklentisinin bu yeni sürümünü beğeneceğinizi umuyorum.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.