IE9 Pinned Site WordPress Eklentisi Yayında

wordpress-rss1Internet Explorer 9 ile birlikte gelen sabitlenmiş sitelerden size daha önceki makalemde bahsetmiştim. Kendi blogumda sabitlenmiş siteler özelliğini kullanabilmek için yazdığım IE9 Pinned Site eklentimi bugün itibari ile 1.0.0 sürümü ile WordPress sitesinde eklentiler bölümünde yayınlamaya başladım. http://wordpress.org/extend/plugins/ie9-pinned-site/ adresinden ya da WordPress eklenti yönetiminden erişebileceğiniz eklentimi WordPress’inize kurarak sabitlenmiş siteler sayesinde gelen aşağıdaki özelliklere kavuşuyor olacaksınız.

  • Sabitlenmiş site adı, tooltip ve başlangıç sayfası girdileri
  • Sıçrama listesinde yeni yazı gönderimi, yorum yönetimi, dosya yükleme gibi WordPress özelliklerine hızlı erişim yolları
  • WordPress sitenizde tanımlı tüm sayfalar için sıçrama listesi girdileri
  • Yazılar, kategoriler ya da etiketlerden özel sıçrama listesi kategorisi ekleyebilme

   Türkçe ve İngilizce yerelleştirmelere sahip olan eklentime ilerleyen zamanlarda araç çubuğundaki pul önizleme ekranına önceki makale/sonraki makale butonları eklemeyi ve daha fazla özelleştirme seçeneği sunmayı planlıyorum.

   Source Control olarak kullandığım ve WordPress tarafından hizmet verilen SVN ambarına http://plugins.svn.wordpress.org/ie9-pinned-site/ adresinden ulaşarak eklentimin güncel sürümlerine erişebilir, kaynak kodlarını inceleyebilir, geliştirme sürecinde destekte bulunabilirsiniz. Blogum üzerinde oluşturduğum sayfa üzerinden olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi benimle paylaşabilir, eklentide bulunmasını istediğiniz yeni özellikleri ya da iyileştirmeleri bana iletebilirsiniz.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.