INETA Ankara Winter Camp

  Üniversitelerde finaller yaklaşırken bizlerde etkinliklerimize son hızla devam ediyoruz. Bu hafta Hacettepe Üniversitesi ACM öğrenci kolunun ev sahipliğinde “Ineta Ankara Winter Camp”ta Kinect eğitimini tamamladık.

   Bütün günün Kinect konusuna ayrıldığı bu haftaki etkinlikte sabahki kinect sunumum sonrasında hep birlikte oyun yazmaya koyulduk.

Ekip hep birlikte Kinect oyununun kodlarını geliştirirken

  Tabi konu oyun ve elimizde de bir kinect cihazı olunca vakit hızla geçiveriyor. Katılımcıların da hakkını vermek gerek tabi; test edebilecekleri bir Kinect cihazını bulunca bu fırsatı kaçırmayarak çok iyi değerlendirdiler :)

Kinect oyununun testleri ayrı bir eğlenceliydi

   Gün sona ererken ortaya çıkmaya başlayan oyunlar özellikle testleri sırasında daha da bir eğlenceli oldu. Katılımcılar bu işi o kadar çok benimsedi ki yakın zamanda Hacettepe Üniversitesinden Kinect ile ilgili projeler gelmeye başlarsa hiç şaşırmayın. Hatta şu sıralar geliştirme için kullanılacak Kinect cihazları satın alınmış bile olabilir 🙂

  Sertay Halka ile başlayan bu eğitimler önümüzdeki haftalarda Muammer Benzeş ve Engin Polat ile devam edecek. İlk iki eğitimi kaçırmış bile olsanız hala geç değil, facebook’taki etkinlik sayfasından tarihler ve içerik konusunda bilgi alarak katılmanız mümkün.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.