Masaüstü Uygulamasından ASP.NET Sayfalarıyla Etkileşim Webiner’i

Masaüstü Uygulamasından ASP.NET Sayfalarıyla Etkileşim

   NedirTv.com çatısı altında gerçekleştirdğimiz ve geçtiğimiz pazartesi akşamı saat 21:00 ‘da başlayan ve süre olarak da 1.5 saati bulan webiner’de bir masaüstü ya da konsol uygulamasından web sayfalarına, özellikle de asp, asp.net, php, jsp gibi dillerle yazılmış web sitelerine nasıl veri gönderebileceğinize değindim. Katılımcılar açısında faydalı olduğuna inandığım “Masaüstü Uygulamasından ASP.NET Sayfalarıyla Etkileşim” webiner kaydını dün Enterprisecoding fan sayfası ve twitter hesabımdan da duyurmuştum; fakat bu kaynaklardan takip etmeyenlerin de haberdar olabilmesi adına yukarıdan izleyebileceğiniz gibi Enterprisecoding video kanalında da ulaşmanız mümkün.

   Webiner kaydımın Visual Studio kısayolları ile çakışan Camtasia nedeniyle ilk 1 saatlik kısmın maalesef bende bulunmuyordu. Şanslıyım ki Bahtiyar Dilek videoyu kaydederek bana ulaştırdı, kendisine teşekkür ediyorum.

   Aşağıda ve SlideShare web sitesinde ise webiner sunusunu bulabilmeniz mümkün;

  Bu konu hakkında yazdığım makaleyi ise burada bulabilirsiniz.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.