Microsoft MVP Ödülü v6.0

   Bir yıl daha ne kadar da çabuk geçti ve 6. nominasyon dönemimde… 6. defa güzel bir haberle yeni yıla başlıyorum, Microsoft tarafından bu yıl önceki yıllardan farklı olarak Visual Studio and Development Technologies alanında En Değerli Profesyonel (Most Valuable Professional, MVP) ödülüne layık görüldüm. Visual Studio and Development Technologies alanı önceki yıllardaki Visual C# ve .Net Expertise‘i de içerisine alan bir alan. İçerisinde Visual Studio ürün ailesinin fertlerini barındıran bu yeni alan Visual C#, Visual Basic, Visual Studio, açık kaynak projeler v.b. geliştirme teknolojilerinin tamamını kapsamakta.

    Geçtiğimiz bir yıl benim açımdan yoğun; fakat bir o kadar da heyecanlı bir yıl oldu. Geçen yıllarda adet olduğu gibi, bu yılki yazımda da son bir yıl içerisinde hayatımdaki değişiklikleri aktarmak istiyorum 🙂 2015 yılı başlarında, size ipuçlarını verdiği üzere, kamu sektöründe farklı bir kulvara geçme şansı yakaladım. TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. personeli olarak çalışmaya başladığım 2015’te, Proje Yöneticisi ünvanı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı projelerinde görev almaya başladım. Kamudaki görevim sırasında edindiğim tecrübelerimi de yanıma alarak çıktığım bu yolda, kurum projelerinin de deneyimleri ile farklı bir yolda ilerlemeye başladım.

   Son olarak; daha öncede olduğu gibi geçtiğimiz bir yıl içerisinde bana ve diğer tüm MVP arkadaşlarıma desteğini esirgemeyen MEA MVP ekibine, özellikle de sevgili Hande Kayadeniz Torkan‘a bir kez daha teşekkür ediyorum.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.