Microsoft PDC’10 Başlıyor

Microsoft PDC'10   Bu yıl Microsoft’un evinde, Redmond Microsoft merkezinde, düzenlenen Professional Developers Conference (PDC’10) yarın akşam Türkiye saati ile 19:00’da başlıyor. Microsoft’un en önemli etkinliklerinden olan PDC’ye malesef ki bu yıl katılamıyorum. PDC’09 ile yaşadığım bu deneyimi dilerim ki sizler de yaşayabilir ve kullandığınız ürünleri geliştiren/yön veren kişilerle tanışma, fikir alış-verişinde bulunma şansına sahip olabilirsiniz.

PDC'09

   Microsoft bu yıl daha önceki yıllardan çok daha farklı bir PDC’ye imza atıyor. Önceki yıllarda sadece açılış konuşmaları canlı olarak paylaşılıyor iken, bu yıl bunların yanında oturumlarda canlı olarak bizlerle paylaşılıyor olacak. Üstelik dilerseniz oturumlara gerçek zamanlı soru-cevap’larla katılabilirisinizde. Microsoft PDC sitesinde yer alan player’ı kullanarak ve hiç bir ücret ödemeden takip edebileceğiniz PDC’10 deneyiminin tadını çıkartmanızı tavsiye ederim.

PDC'09 Açılış Konuşmasının yapıldığı salon

   Çevrim içi olarak canlı olarak paylaşılacak olan oturumlar dışında, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dünyanın pek çok ülkesinde yerel etkinlikler gerçekleştirilerek PDC’10 deyim yerindeyse ayağımıza geliyor. PDC’10 sitesinde tam listesini bulabileceğiniz yerel etkinlikler Türkiye bacağının İzmir, Ankara ve İstanbul da gerçekleşmesi planlanıyor.

   Aşağıda güncel tarihlerini bulabileceğiniz PDC’10 Türkiye yerel etkinliğine http://www.inetatr.org/ adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Yer

Başlangıç

Bitiş

Ankara 08/12/2010 10:00:00 AM 08/12/2010 6:00:00 PM
Microsoft İstanbul Ofisi,
Bellevue Residence, Aydın Sokak No.7, Levent, İstanbul
10/12/2010 09:00:00 AM 10/12/2010 6:00:00 PM
İzmir
Yaşar Üniversitesi Konferans Salonu
09/12/2010 09:00:00 AM 09/12/2010 6:00:00 PM

 

Dokunmatik Ekranda Çizilen Karikatürize Resmim

   PDC’09’da üzüldüğüm tek şey dokunmaktik bir ekran üzerinde gerçek bir fırça kullanılarak yapılan karikatürümün elime geçememiş olması Sad smile

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

1 Yorum

  1. Pingback: Tweets that mention Microsoft PDC’10 Başlıyor | Fatih'in Notları -- Topsy.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.