Microsoft Türkiye Yaz Okulu 2010 – İzmir

image
Ankara ve İstanbul’dan sonra hızla İzmir’de devam eden Microsoft Türkiye Yaz Okulu 2010’da C# ile 2 güzel gün geçirdik. Katılım sağlayan arkadaşlarla birlikte ilk gün temel C# konularını ele aldıktan sonra ikinci gün daha çok iş hayatımızda karşımıza çıkabilecek örneklerle ilerlemeye çalıştık.

DSC07093

Daha önce Dokuz Eylül üniversitesinin Tınaz Tepe kampüsünde bulunma fırsatım olmadığı için kampüsü görmeyi dört gözle bekliyordum. İzmir-Çanakkale otoyolu üzerinden rahat ve hızlı bir şekilde ulaşılabilen kampüs gördüğüm kadarıyla konum olarak çok güzel bir yerde.

Şanslıyız ki ilk hafta yaşanan klima problemlerini uzak masaüstü ile klimalı labaratuvarlardan bağlanarak aşabildik. İlk gün özellikle bir kaç laboratuvarı dolaşmış olsakta netbook’lu seyyar eğitimci olmanın avantajını yaşadım 🙂

Her ne kadar iki gün C# gibi geniş bir konu için dar bir zaman dilimi olsa da elimizden geldiğinde geniş bir yelpazede bilgi paylaşımında bulunduk. Bilgiye açık bulduğum katılımcı arkadaşlarımla iş hayatındaki deneyimlerimi paylaştığım iki günlük bu eğitimlerin faydalı olduğunu umuyorum.

Eğitimlerde anlatmış olduğum konulara dair sunumumu aşağıda bulabilirsiniz;

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.