Visual Studio 2010 Service Pack 1 Yayınlandı

Visual-Studio-10.0   Bir süredir merakla beklenen Visual Studio 2010 birinci hizmet paketi bugün yayınlandı. İlk etapta MSDN üyelerince indirilebiliyor olan hizmet paketi 1, 10 Mart 2011 itibari ile genel indirmeye açılıyor olacak. Bu hizmet paketi ile gelen yenilikler ise;

 

  • Daha iyi bir yardım desteği
  • 64 bit ve Sharepoint için IntelliTrace desteği
  • Silverlight 4 araçları (artık VS kurulumu ile birlikte geliyor olacak)
  • Silverlight için yeni performans wizard’ı
  • IIS Express desteği
  • SQL CE 4 desteği
  • Razor desteği
  • Web Platform Installer entegrasyonu
  • Html5 ve Css3 desteği
  • WCF RIA hizmetleri v1 SP1

   Yukarıda sıraladıklarım dışında, Visual Studio Service Pack 1 ile birlikte gelen değişikliklerin tam listesi KB983509’da bulunabilir.

   MSDN üyeleri hizmet paketini bu adresten indirebilirler. 10 Mart 2011 itibari ile isteyen herkes bu adresten indirebiliyor olacak.

   Sisteminde hali hazırda daha önceden sizlerle paylaşmış olduğum Visual Studio Async SDK kurulu olanlara ise kötü bir haberim var; şimdilik Visual Studio 2010 Service Pack 1 ile Visual Studio Async SDK aynı sistemde kurulu olamıyor; ama her ne kadar tam tarihini şu an sizlerle paylaşamıyor olsam da, yakın zamanda yayınlanacak olan Visual Studio Async SDK Refresh ile bu problemi aşabiliyor olacaksınız.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.