Yazılımcılar İstanbul’da Buluştu

   Yoğun ve bir o kadar da güzel bir hafta sonu daha geride kaldı. INETA Türkiye olarak yazılımcılar buluşuyor serisinde bu hafta sonu Daron Yöndem, Engin Polat, Erkan Balaban, Muammer Benzeş, Osman Çokakoğlu, Oğuz Yağmur ve Özkan Altuner ile birlikte İstanbul’daydık.

Yüksek katılımlı ve güzel bir etkinlik oldu...

   Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikte zengin bir içerik sunan konuşmacılarımıza bir de bu kadar çok ilgi gösteren harika bir katılımcı kitlesi de dahil olunca gerçekten de muhteşem bir haftasonu geçirdik.

Etkinliklerimizde panel düzenleme artık bir klasik oluyor...

   Daha önceki etkinliklerde olduğu gibi tabiki de bu etkinliğinde olmazsa olmazı panel oturumuydu. İlk günü sonunda gerçekleştirdiğimiz ve konuşmacılarımızla tam kadro olarak bulunduğumuz panelimiz her zaman olduğu gibi etkinliğimize ayrı bir güzellik kattı.

Herkes için  Team Foundation Server oturumumdan bir kare

   Konuşmacı sayısını da göz önüne alacak olursak, daha önceki etkinliklerden farklı olarak İstanbul’da tek oturumla katılımcılarla bilgi paylaşımında bulundum. Herkes için Team Foundation Server başlıklı oturumum, her ne kadar konu olarak şimdiye kadar ki oturumlarımdan farklı olsa da, halen çalışmakta olduğum şirketimde TFS Yönetimi sırasında edindiğim deneyimleri katılımcılarla paylaşabilmeme olanak sağladı.

Herkes için  Team Foundation Server oturumumdan bir başka kare

   Etkinlikle katılımcılardan aldığımız geri bildirimlerde gördük ki oturumlar arasına Kinect’i de eklemek gerçekten de güzel olabilirmiş. Kimbilir, belki bir sonraki etkinlikte Kinect’imi Robosapien’imi ve beni karşınızda bulabilirsiniz 😉 Kimbilir; bu defa belki başka süprizlerimde olur…

   Son olarak; böylesi bir etkinliğin gerçekleşmesi için bize sponsor olan Microsoft Türkiye ve BT Akademi’ye, güzel içerikler hazırlayarak her biri farklı bir katma değer sunan konuşmacılara ve tabi ki muhteşem ilgileriyle katılımcılara teşekkür ediyorum.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.