Home TürkçeC# VS2010 SP1 ve Async CTP : Tazeleme Paketi

VS2010 SP1 ve Async CTP : Tazeleme Paketi

by Fatih Boy
1 comment

    Önceki makalelerimde de değindiğim ve C# vNext ile birlikte gelecek en önemli özellik olan Async ön izleme paketini bilgisayarına kurarak inceleme başlayanlar Visual Studio 2010’un ilk hizmet paketinin yayınlanmasıyla birlikte mutsuz olmuşlardı. Getirmiş olduğu önemli yapısal değişiklikler nedeniyle gerek C#, gerekse de Visual Studio kütüphanelerinde düzenleme yapılmasına ihtiyaç duyan Async CTP, bu yapısı nedeniyle maalesef ki Visual Studio SP1 ile uyumlu değildi.

    Geçen zaman içerisinde tüm gücüyle önemli yapısal değişiklikler ve bir o kadar da kolaylıklar getiren yeni Asenktron özellikleri eklemeye harcayan Async ekibi, sahadan gelen geri bildirimleri de göz önüne alarak Async CTP paketinin güncellemesini yayınladılar. Geri bildirimlerle iletilen pek çok hatanın da çözüldüğü bu güncelleme paketinin en önemli özelliği ise Visual Studio SP1 ile uyumlu olması.

   Bu güncelleme paketinin Windows Phone 7 geliştiricileri acısında da merakla beklenmesine neden olan bir diğer özelliği ise artık Windows Phone 7’de de asenkron olarak yazılım geliştirilmesine verilen destek (Evet, yanlış duymadınız!)

   Async CTP SP1 Refresh paketini http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=4738205d-5682-47bf-b62e-641f6441735b&displaylang=en adresinden hemen indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

1 comment

Balkar ATEŞ 12 Mayıs 2011 - 14:56

Hocam sonunda bende CTP’yi kurdum Pamukkalede anlattıklarınız çok güzeldi ve direk uygulamaya geçtim gerçekten harika ..

Reply

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi