Home TürkçeC# Async CTP v3 Yayınlandı

Async CTP v3 Yayınlandı

by Fatih Boy
0 comment

   Fırsat buldukça detaylarını sizlerle paylaştığım ve .Net framework’ün bir sonraki sürümünde karşımıza çıkacak yeni asenkron programlama özelliklerini ön izleme fırsatını bulduğumuz Async CTP paketinin 3. sürümü yayınlandı. 31 Ekim 2011 itibari ile indirilebilen Async CTP v3 bu adresten indirilebilir.

   Async CTP paketlerinin alışkın olduğumuzdan daha sık yayınlanıyor olmasının nedeni konusunda gelen soruları sanırım buradan yanıtlamam da en doğrusu olacak. Async CTP paketi .Net framework 4 ve Visual Studio 2010 ile oldukça iç içe girmiş bir paket. Durum böyle olunca da her iki üründe oluşan önemli değişiklikler sonrasında Async CTP kullanılamaz duruma gelebilmekte. Hatırlayacak olursanız Async CTP paketinin bir önceki sürümü de Visual Studio 2010 SP1’i desteklemekti.Bu sürüm Visual Studio 2010 için yakın zaman önce yayınlanmış güncellemelerin Async CTP v2’nin çalışmasını durduruyor olması nedeniyle yayınlanmakta. Bununla birlikte tabi ki beraberinde bazı küçük bugfix’ler de barındırmakta. Async CTP ekibinden gelen bilgiler paketin Visual Studio 2010 ve .net framework ile iç içe olması nedeniyle 6 aylık periyodlarla yeni sürümlerin çıktığı şeklinde.

   Async CTP’nin son sürümü v2 sürümünün üzerine kurulabilmekte; yani Async CTP v2’nin kaldırılması gerekmiyor. Kurulum öncesinde Windows güncellemesinin yapılarak seçimli güncellemeler dahil olmak üzere tüm güncellemelerin yapılması özellikle tavsiye ediyorum.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi