Home TürkçeC# C# Next.Next – Pamukkale Üniversitesi

C# Next.Next – Pamukkale Üniversitesi

by Fatih Boy
2 comments

   Dün Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde çok güzel bir etkinliğe imza attık. Öncelikle C#’ın adım adım ilerlemesini, yazılımdaki trendleri takip ederek her bir sürümde ele aldığı yenilikleri hep birlikte gözden geçirdik. Ardından da katılımcılarla C#’ın ilerleyen sürümlerinde bizleri hangi yeniliklerin beklediğini paylaştım.

C# Next.Next etkinliğine katılan Pamukkale Üniversitesi öğrencileri ile

   Özellikle Asenkron programlamanın yükselen bir yıldız olduğu günümüzde, C#/.Net framework dil geliştiricilerinin de bu konuya eğilmemesi tabi ki  düşünülemez. Asenkron programlama her ne kadar son kullanıcı açısından uygulamanın yanıt verebilmesi ve yanıt süreleri konusunda önemli olsa da; yazılım geliştiriciler/yazılım evleri açısından baktığımızda geliştirilmesi, hata yakalaması ve ayıklaması oldukça zahmetli ve bir o kadar da maliyetli olan bir yaklaşımdır. C# dil geliştiricileri ilerleyen sürümlerinde bu konuda önemli gelişmelere imza atarak senkron program yazar gibi asenkron program geliştirilmesine olanak sağlayacak yeni bir alt yapı hazırlığındalar. Etkinlikte bu konularda katılımcılarla bilgi paylaşabilmek, yeni bir bakış açısı kazandırabilmek benim için oldukça güzel bir deneyimdi.

Kordonda gün batımının keyfi

    Etkinlik sonrası dönüş yolunda bana eşlik eden MSP arkadaşlarımız Ömür Gök ve Balkar Ateş’le eğlenceli bir yolculuk ardından İzmir trafiğine takılarak Kordonda Daron Yöndem ve diğer arkadaşlarla buluşup gün batımında güzel, bol kahkahalı vakit geçirdik.

    Bu vesileyle sevgili MSP’lerimiz Ömür Gök ve Balkar Ateş ve ev sahipliği için Pamukkale Üniversitesine teşekkür ediyorum.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

2 comments

Cengiz 1 Mayıs 2011 - 07:05

rica etsem Kordon resmini silermisin Fatih’cim. ayip oluyor olan var olmayan var 😉

Reply
Balkar ATEŞ 12 Mayıs 2011 - 02:55

Hocam gerçekten çok eğlenceliydi, sunum çok çok güzeldi, tabiki yolculukta çok eğlenceli ve ilginç geçti ben arkada uyuklarken 🙂 İzmirde günbatımı olayını tekrar yaşamak isterim, bilgileri bizimle paylaştığınız için asıl biz teşekkür ederiz Hocam ..

Reply

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi