Eğer İşletim sisteminiz x64 ise ve C# içerisinden PowerShell kullanarak AppFabric Cache komutlarını çalıştırmak isterseniz bazı durumlarda aşağıdaki hata ile karşılaşabilirsiniz;

One or more errors occurred processing the module ‘DistributedCacheAdministration’ specified in the InitialSessionState object used to create this runspace. See the ErrorRecords property for a complete list of errors. The first error was: The specified module ‘DistributedCacheAdministration’ was not loaded because no valid module file was found in any module directory.

Bu hatanın sebebi yazdığınız uygulamayı x64 bir makine üzerinde x32 olarak derlemiş olmanızdır. x32 olarak derlenerek çalışan uygulamanız içerisinde başlattığınız PowerShell oturumu DistributedCacheAdministration modülünü bulamayacaktır.

Problemin çözmek için uygulamanızı configuration manager penceresinden “Any CPU” ya da “x64” seçerek derlemeniz gerekli.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi