Web sitemde yaptığım güncelleme çalışmaları arasında bugünlerde yeni yeni bulaştığım twitter ile de ilgilenmeyi ihmal etmeyim dedim.

Öncelikle Windows 7 için çok şık bir twitter gadget’ı buldum, sidebar’da çok güzel durdu doğrusu. Ardından da masaüstü ile tweet bildirimi için neler varmış bakmaya başladım. Tabiki sizinde tahmin edeceğiniz gibi ilk önce TweetDeck‘i kurdum. Tweetler’imi göndermeye artık başlamıştım; peki bunları nasıl publish edebilirim!? İlk başta web sitemde kullanabileceğim bir DNN modülü aradım. Çok güzel tasarlanmış modüllere ulaşmak pekte zor olmadı olmasına; ama bunların bir yan etkisi vardı ki sunucu tarafında sık sık twitter sitesine bağlanarak güncellemeleri çekiyordu, bu da bandwidth’imin çok fazla kullanılmasına sebep olurdu.

Web sitemde tweet’lerimi yayınlamanın ek kolay ve benim için en rahat yolunun rss feed’ini alarak bir xsl ile html’e dönüştürmek olduğuna karar verdim. Yine sevgili google imdadıma yetişti; David L. Walker’ın web sitesinde  yer alan örnek xsl ile web sitemin görselliğini bozmadan twitter ile entegre olabildim.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi