23 Mart’ta Yazılım Dilleri etkinliği için sevgili Daron Yöndem, Veysel Uğur Kızmaz ve Muhammed Önal ile birlikte Elazığ’da, Fırat Üniversitesi’ndeydik.

Yazılım Dilleri Günü etkinlik afişi

Code Night etkinlik afişi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Etkinliğin gündüz bölümünde katılımcılara Windows 8 ile birlikte yazılım geliştirici olarak bizlerin nasıl etkileneceğini, bizleri nelerin beklediğini anlatırken Windows 8 ile yazılım geliştirirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de paylaştım.

  Akşam olduğunda ise ilk gece etkinliğime hazırdım. Doğrusunu söylemek gerekirse oldukça da eğlenceli bir etkinlik oldu. Katılımcılarla birlikte sabaha kadar kod geliştirdik (ok, ok bir kısmında uyudum 😉 )

2013-03-24 02.33.15

  Code Night etkinliğinin en eğlenceli bölümü sunumların sinema salonunda olmasıydı 🙂 Evet, yanlış okumadınız; sinema salonu. Etkinliği gerçekleştireceğimiz mekanda sinema salonunun da olması ve mekan sahibinin kullanmamıza izin vermesi sonrası önce Team Foundation Server ardından da Visual C# eğitimlerini beyaz perdede anlattım.

WP_000200

   Eski bir java’cı olarak, dinleyiciler arasında yer alan java’cılara karşılaştırmalı olarak C# anlatma fırsatım oldu. Her ne kadar yazılımcının takım tutar gibi programlama dili tutmaması gerektiğine inansam da, gece biterken artık çoğunun C#’a bakış açısında önemli değişiklikler olduğuna da inanıyorum.

   Bu eğlenceli etkinliği geride bırakırken güzel anılarda aklımıza kazındı, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

2 comments

@barisariburnu 9 Nisan 2013 - 21:27

RT @fatihboy: Fırat Üniversitesindeydik http://t.co/RlN4JkaWgR

Reply
@vukizmaz 9 Nisan 2013 - 21:42

RT @fatihboy: Fırat Üniversitesindeydik http://t.co/RlN4JkaWgR

Reply

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi