Bu sene 4.sü gerçekleşen ve Microsoft ile Turkcell tarafından ortak düzenlenen Gençsen Geleceksin etkinliğinde bugün İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsündeydik.

Seyahn Uçar, Gökçen Çimen ve Serdar Şimşek ile çay ve sohbet

   Üniversiteye giderken ara ara yağan yağmurda yol alırken İYTE’de de yağmaması için bol dua etme vaktim oldu Gülümseme

   Sanırım kabul edilmiş olacaktı ki; İYTE’ye vardığımdan yağmurdan eser yoktu. Üniversitede beni karşılayan MSP’miz Seyhan Uçar ile birlikte diğer MSP’miz Gökçen Çimen ve Turkcell’den Serdar Şimşek’in yanına giderek sıcak bir çay eşliğinde sohbet ettik. Seyhan ve Gökçen’le en son Microsoft Yaz Okulu İzmir’de görüşmüştük, geçen zamanda onlar için derslerin telaşı başlamış; hatta üstten ders aldıklarını da düşünecek olursak, okulu bitirmenin telaşı başlamışta diyebiliriz Gülümseme Sohbetimizin ardında yavaş yavaş etkinlik saati yaklaştığını farkedip, son hazırlıklarımızı yapmak için kütüphane konferans salonuna geçtik.

Etkinlik başlıyor

   Etkinlik saati gelip çattığında salon dolmuştu bile, ilk sunum sırası bendeydi. Bu yılki sunumlarda Internet Explorer 9, Silverlight, Live Essentials, Xbox ve Kinect, Microsoft’un öğrencilere sunduğu fırsatlar gibi konulardan bahsettik. Sosyal ağların ve mobiletenin giderek hayatımızdaki rolünün arttığı günümüzde tabiki bu konulara da değinmemek olmazdı.

Sunumum Biterken

   Benim ve Serdar bey’in sunumları ardından katılımcılar arasında çekilişle şanslı arkadaşlarımızı belirleyerek kendilerine süpriz hedilerimizi verdik.

Sunumlarımız ardından süpriz hediyelerimizi dağıttık

   İzmir Yüksek Teknoloji Entitüsünde gerçekleştirdiğimiz Gençsen Geleceksin 4.0 etkinliğine katılan öğrenci arkadaşlar ve özellikle bize yardımlarını esirgemeyen sevgili Seyhan ve Gökçen’e çok teşekkür ederim.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi