Google’da Özelleştirilmiş arama

Google içerisinde aradığınız içerik daha özel bir konuda olsun istiyorsanız, işte size birkaç özelleştirilmiş google sayfası. Bu sayfalarda arama yaptığınız takdirde, google aramanızı sadece ilgili alan içerisinde yaparak size yardımcı olacaktır. İşte özelleştirilmiş google arama sayfaları :

Özelleştirilmiş arama hakkında ayrıntılı bilgiyi http://www.google.com/options/specialsearches.html adresinde bulabilirsiniz. Bunun dışında da üniversiteler içerisinde de arama sağlayan google’ın üniversite özelleştirilmiş sayfalarını da http://www.google.com/options/universities.html adresinde bulabilirsiniz.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.