wordpress-rss1Internet Explorer 9 ile birlikte gelen sabitlenmiş sitelerden size daha önceki makalemde bahsetmiştim. Kendi blogumda sabitlenmiş siteler özelliğini kullanabilmek için yazdığım IE9 Pinned Site eklentimi bugün itibari ile 1.0.0 sürümü ile WordPress sitesinde eklentiler bölümünde yayınlamaya başladım. http://wordpress.org/extend/plugins/ie9-pinned-site/ adresinden ya da WordPress eklenti yönetiminden erişebileceğiniz eklentimi WordPress’inize kurarak sabitlenmiş siteler sayesinde gelen aşağıdaki özelliklere kavuşuyor olacaksınız.

  • Sabitlenmiş site adı, tooltip ve başlangıç sayfası girdileri
  • Sıçrama listesinde yeni yazı gönderimi, yorum yönetimi, dosya yükleme gibi WordPress özelliklerine hızlı erişim yolları
  • WordPress sitenizde tanımlı tüm sayfalar için sıçrama listesi girdileri
  • Yazılar, kategoriler ya da etiketlerden özel sıçrama listesi kategorisi ekleyebilme

   Türkçe ve İngilizce yerelleştirmelere sahip olan eklentime ilerleyen zamanlarda araç çubuğundaki pul önizleme ekranına önceki makale/sonraki makale butonları eklemeyi ve daha fazla özelleştirme seçeneği sunmayı planlıyorum.

   Source Control olarak kullandığım ve WordPress tarafından hizmet verilen SVN ambarına http://plugins.svn.wordpress.org/ie9-pinned-site/ adresinden ulaşarak eklentimin güncel sürümlerine erişebilir, kaynak kodlarını inceleyebilir, geliştirme sürecinde destekte bulunabilirsiniz. Blogum üzerinde oluşturduğum sayfa üzerinden olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi benimle paylaşabilir, eklentide bulunmasını istediğiniz yeni özellikleri ya da iyileştirmeleri bana iletebilirsiniz.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi