Üniversitelerde finaller yaklaşırken bizlerde etkinliklerimize son hızla devam ediyoruz. Bu hafta Hacettepe Üniversitesi ACM öğrenci kolunun ev sahipliğinde “Ineta Ankara Winter Camp”ta Kinect eğitimini tamamladık.

   Bütün günün Kinect konusuna ayrıldığı bu haftaki etkinlikte sabahki kinect sunumum sonrasında hep birlikte oyun yazmaya koyulduk.

Ekip hep birlikte Kinect oyununun kodlarını geliştirirken

  Tabi konu oyun ve elimizde de bir kinect cihazı olunca vakit hızla geçiveriyor. Katılımcıların da hakkını vermek gerek tabi; test edebilecekleri bir Kinect cihazını bulunca bu fırsatı kaçırmayarak çok iyi değerlendirdiler :)

Kinect oyununun testleri ayrı bir eğlenceliydi

   Gün sona ererken ortaya çıkmaya başlayan oyunlar özellikle testleri sırasında daha da bir eğlenceli oldu. Katılımcılar bu işi o kadar çok benimsedi ki yakın zamanda Hacettepe Üniversitesinden Kinect ile ilgili projeler gelmeye başlarsa hiç şaşırmayın. Hatta şu sıralar geliştirme için kullanılacak Kinect cihazları satın alınmış bile olabilir 🙂

  Sertay Halka ile başlayan bu eğitimler önümüzdeki haftalarda Muammer Benzeş ve Engin Polat ile devam edecek. İlk iki eğitimi kaçırmış bile olsanız hala geç değil, facebook’taki etkinlik sayfasından tarihler ve içerik konusunda bilgi alarak katılmanız mümkün.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi