Home TürkçeKodlamak Eğlencelidir Kodi için RaspBee Bridge Eklentisi

Kodi için RaspBee Bridge Eklentisi

by Fatih Boy
0 comment

Yaklaşık 1 yıldır ev sinema sistemimi HTPC’m üzerinde kurulu Kodi etrafına kurgulanmış şekilde kullanıyorum. Twitter’dan takip edenleriniz bilecektir; aynı zamanda Raspberry Pi üzerinde koşan akıllı bir ev sistemi de kuruyorum. Bu sistemin ilk bileşeni de tabiki ışıklandırma oldu. RaspBee sayesinde evde bulunan ZigBee Light Link (ZLL) destekli ışıklandırma sistemlerini kontrol edebiliyorum.

 

Şimdi, sıra geldi evimdeki bu iki sistemi birleştirmeye, bunun için Kodi’ye bir eklenti yazmak yeterli oldu. RaspBee bridge, tasarımı itibari ile Philips Hue Bridge API’si ile büyük ölçüde benzerlik göstermekte. Dolayısıyla sıfırdan bir eklentiye başlamaktansa Philipse Hue bridge için cees-elzigna tarafından yazılmış olan script.xbmc.hue.ambilight eklentisi üzerinden yola devam etmek çok daha mantıklı. İşte tam da bu yüzden bu eklentinin bir fork’unu oluşturup RaspBee bridge için özelleştirdim. Github’ta kaynak kodlarını bulabileceğiniz script.xbmc.raspbee.ambilight eklentisinin kullanımını paylaştığım bir videoyu yukarıda bulabilirsiniz.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi