Microsoft MVP Ödülü v5.0

   Bir yıl daha ne kadar da çabuk geçti ve 5. nominasyon dönemimde… 5. defa güzel bir haberle yeni yıla başlıyorum, Microsoft tarafından Visual C# (.Net Expertise) alanında bir kez daha En Değerli Profesyonel (Most Valuable Professional, MVP) ödülüne layık görüldüm.

   Geçen yıl yazdığım yazıyı hatırlarsanız 2013’ün ikinci yarısında İzmir’den Ankara’ya taşınmamla başlayan hayatımdaki önemli değişikliklerden bahsetmiştim. 7 yılın üzerinde Proje Yöneticisi olarak özel sektörde çalıştıktan sonra Kurumsal Yazılım Altyapı Yöneticisi olarak bu tecrübemi kamu’da bulunan değerli çalışma arkadaşlarım ile paylaşma şansını yakaladım.

   Kamudaki görevim sırasında, insan kaynağının doğru yönlendirilmesi ile kısa sürede önemli işler başarılabileceğini bir kez daha deneyimleme fırsatı yakaladığım için mutluyum. Çalışma arkadaşlarımın C# ve ASP.Net MVC deneyimlerini daha da üst düzeye taşımada faydam olabildiyse ne mutlu. Yine görevim sırasında; günümüzde her önemli bilgi işlem/yazılım firmasında olması gerekli olan DevOps süreçlerinin uygulanmasını sağlayarak bu süreçlerin önemini bir kez daha deneyimledim.

   İki yıldır adet olduğu üzere yeni yıl ile birlikte hayatımdaki önemli değişiklikleri de bu yazımla birlikte sizlerle paylaşmak istiyorum. 2015 yılı benim için yeniden özel sektöre dönüş yılı olacak. Bu konudaki detayları yakın zamanda paylaşmayı planlıyorum… Son bir buçuk yıldır ara verdiğim aktif eğitim ve seminerlere de bu vesile ile geri dönebileceğim. Özellikle Ankara eğitimlerine de başlamak lazım değil mi 😉

   Son olarak; daha öncede olduğu gibi geçtiğimiz bir yıl içerisinde bana ve diğer tüm MVP arkadaşlarıma desteğini esirgemeyen MEA MVP ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Fatih Boy

Ankara'da yaşayan Fatih, kendi şirketinde özellikle bankacılık, sigortacılık ve otomotiv sektörlerinde IT danışmanlıkları vermektedir. Devops, ALM süreçleri, kurumsal veri yolu sistemleri, kurumsal altyapı ve yazılım geliştirme konularında destek vermektedir. Boş zamanlarında açık kaynak kodlu projeler geliştirmeyi ve bilgisini yazdığı makalelerle paylaşmayı seven Fatih, aynı zamanda Visual C# ve Visual Studio teknolojileri konusundan Microsoft tarafından altı yıl üst üste MVP (En Değerli Profesyonel) ödülüne layık görülmüştür. İş hayatı boyunca masaüstü uygulamaları, web teknolojileri, akıllı istemciler gibi konularda Asp.Net, Php, C#, Java programlama dilleri ve MySql, MsSql ve Oracle gibi veritabanı yönetim yazılımları ile çalışmıştır. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan makalelerini gerek İngilizce bloğunda, gerekse de Türkçe bloğunda bulabileceğiniz gibi web sitesinden de açık kaynak kodlu geliştirdiği yazılımlarına ulaşabilirsiniz. vCard - Twitter - Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.