Home TürkçeDevOps Sürüm Yönetimi Üzerine…

Sürüm Yönetimi Üzerine…

by Fatih Boy
0 comment

    Günümüzde uygulama geliştirme giderek artan bir rekabete tanık oluyor. Her geçen gün yeni bir fikir, yeni bir ürün karşımıza çıkıyor. Özellikle mobil sistemlerin giderek yaygınlaşmasıyla zirve yapan bu durum karşısında yazılımda rekabetin kurulları da kaçınılmaz olarak değişiyor.

    Oyunun bu yeni kurallarında kazanan her zaman en iyi yazılım olmuyor; iyi fikir üretmek ve ilk olmak her zamankinden önemli. Durum böyle olunca, geliştirilen yazılımın sahaya çıkma süresi giderek önem kazanıyor. Bunun yanına bir de çevik metadolojileri eklersek kaçınılmaz olarak son kullanıcının karşısına sık sık yeni sürümle çıkmamız gerekli.

    İşte tam da bu noktada doğru yönetilen bir uygulama yaşam döngüsü yönetimi parlayan yıldız oluyor. Bu yıldızın, deyim yerinde ise, cilası ise sürüm yönetimi. Yoğun bir tempoda son kullanıcı karşısına çıkan ürünün hatasız şekilde deploy edilmesi, sürümlerin hatasız yönetilmesi en önemli ihtiyaçlardan birisi.

   İlerleyen makalelerimde sizlerle Sürüm Yönetimi konusundaki deneyimlerimi paylaşmayı planlıyorum. Team Foundation Server üzerinde oluşturduğunuz bir derleme tanımını tetiklemenizle nasıl geliştirme sunucuna ürününüzü deploy edebileceğinizi, test ve üretim ortamındaki sunucu çiftliğinizi nasıl paralelde güncelleyebileceğinizi anlatacağım. Takipte kalın 😉

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi