Eski adıyla TeamPlain, microsoft’a geçisi sonrası verilen yeni adıyla Team System Web Access, developer’lara Team Foundation üzerindeki pek çok işlemi web üzerinden yapılmasına olanak veriyor. İş süreci ve task takibini web üzerinden yapılabilmesine olanak tanıyan ve artık ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinden TFS’nin pek çok yeni kullanım senaryosu da oluşmaya başladı.

     Bu senaryolardan aklıma ilk gelen sadece work item’lerin takip edilebilediği work item arayüzü üzerinden müşterilerle etkileşim ve iletişim kurulabilmesi. Work item’lerı görüntülemeyi müşterilerinize açmanız sonrası artık e-support sistemine sahip olmuş olacaksınız, üstelikte girilen iş kalemler doğrudan geliştirme ortamınızla entegre olacak. TFS üzerinde yapıcağınız work item ve iteration yetkilendirmeleri ile müşterileriniz sadece istediğiniz projeleri ve iterasyonları görebilecek ve sadece istediğiniz süreç adımlarını takip edebilecek.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi