Home Türkçe Ücretsiz Microsoft Press Kitapları

Ücretsiz Microsoft Press Kitapları

by Fatih Boy
0 comment

   Microsoft’un biz yazılım geliştiricilere ücretsiz kitap verdiğini biliyor muydunuz! Windows Phone’dan Visual Studio, SQL Server’a kadar farklı ve popüler alanlarda biz yazılım geliştiricilere sunulan bu ücretsiz kitapları ve bu kitaplar hakkındaki detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Programming Windows Phone 7Programming Windows Phone 7 by Charles Petzold

   Windows Phone 7 programlamasını konu alan bu kitap üç ana bölüme ayrılmış durumda. Windows Phone 7 hakkında temel konuların paylaşıldığı ilk bölümde örneklerle Silverlight ve XNA framework ile nasıl uygulama geliştirilebileceği anlatılmış. Görünen o ki, yazılım geliştiricileri bu iki seçenekten birisini seçmesi gerekecek. Devamında, tamamen Silverlight’ ile uygulama geliştirmeye odaklanmış olan ikinci bölüm ve yine tamamen XNA framework’ü ile yazılım geliştirmeye odaklanmış olan üçüncü bölüm gelmekte.

 

Moving to Microsoft Visual Studio 2010Moving to Microsoft Visual Studio 2010

   Visual Studio 2010’a geçişteki başucunuzda olacak olan bu kitap üç farklı bölümde Visual Studio’nun 2003, 2005 ve 2008 sürümlerinden 2010 sürümüne nasıl geçebileceğinizi sizlere göstermektedir.

 

 

 

 

Introducing Microsoft SQL Server 2008 R2Introducing Microsoft SQL Server 2008 R2

   Microsoft SQL Server 2008 R2 ve yetenekleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu kitap tam size göre.Temel düzeyde SQL Server bilgisi ve kullanım tecrübenizin olduğu varsayımıyla yazılmış olan bu kitapta ister DBA, isterse de yazılımcı olun ihtiyacınız olabilecek pek konuya yer verilmiş durumda.

 

 

Understanding Microsoft Virtualization SolutionsUnderstanding-Microsoft-Virtualization-Solutions

   Günümüzün yükselen trendlerinden birisi olan sanallaştırma konusunda en son teknolojiler hakkında bilgi verilen bu kitapta; Microsoft Virtual Desktop altyapısı, Application Virtualization 4.5, Enterprise Desktop Virtualization gibi pek çok farklı konu hakkında bilgi bulmanız mümkün.

 

 

 

Introducing Windows Server 2008 R2Introducing Windows Server 2008 R2

   Windows Server yöneticilerini hedefleyen bu kitap; günlük olarak takip etmeniz gereken dosya ve yazısı sunucuları, network altyapısı sunan sunucular ve web/uygulama sunucularının bakım ve yönetimi hakkında sizlere önemli ipuçları sunacaktır.

 

 

 

First Look Microsoft Office 2010First Look Microsoft Office 2010

   Microsoft Office uygulamasının 2010 sürümü ile birlikte gelen yenilikleri bulabileceğiniz bu kitap; günlük hayatınızda Micosoft Office’i ve yeni özelliklerini daha verimli kullanmamızda önemli bir başvuru kaynağı olmaya aday.

 

 

 

Microsoft Office 365: Connect and Collaborate Virtually Anywhere, Microsoft Office 365: Connect and Collaborate Virtually Anywhere, AnytimeAnytime

   Küçük işletmeler için bulut çözümlerinin anlatıldığı bu kitap; Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Office Web Apps, and Microsoft Lync gibi çekirdek yazılım servisleri hakkında bizlere bilgi sunmakta.

 

 

Deploying Windows 7, Essential GuidanceDeploying Windows 7

   Windows 7 işletim sisteminde uygulama dağıtımı yapma konusunda bizlere yardımcı olacak bilgiler barındırmaktadır.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi