Home Türkçe Visual Studio 2010 yayınlandı

Visual Studio 2010 yayınlandı

by Fatih Boy
0 comment

Uzun bir bekleyişin ardından Visual Studio 2010 bugün yayınlandı. RC sürümü itibariyle lisanslanmaya başlanan, daha piyasaya tam sürümü sürülmeden pek çok eklentiye kavuşan Visual Studio 2010 bugün yayınlandı. Internet üzerinden canlı olarak da verilen lansmanı sonrası http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/ adresinde Visual Studio sürümleri hakkında bilgi edinebilir. MSDN üyeliğiniz var ise hemen tam sürümü indirmeye başlayabilirsiniz. DreamSpark, WebsiteSpark gibi *Spark ailesinin ise ürünü indirip kullanmak için kısa bir süre daha beklemesi gerekecek; ama üzülmeyin bu süreyi http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/download adresinden indirebileceğiniz deneme sürümleri ile geçirebilirsiniz.

Aramıza yeni katılan ve fiyatları $799 ile $11,899 arasında değişen Visual Studio 2010’un  Professional, Premium, Ultimate ve Test Professional sürümleri bulunmakta. Bu sürümlerin bizlere sunmuş olduğu özellikleri aşağıda bulabilirsiniz;

 

Ürün ÖzellikleriProfessional with MSDN EssentialsProfessional with MSDNPremium with MSDNUltimate with MSDNTest Professional with MSDN
Debugging and Diagnostics
Testing Tools
Entegre Geliştirme Ortamı
Veritabanı Geliştirme
Geliştirme Platformu Desteği
Mimari ve Modelleme
Lab Management
Team Foundation Server
MSDN Üyeliği – Üretim Ortamında kullanılabilecek Ürün ve Hizmetler
MSDN Üyeliği – Geliştirme ve Test yazılımı 4     
Windows 7, Windows Server 2008 R2 and SQL Server 2008?????
MSDN Üyeliği – Diğer Faydalar

† Ülkeye ve üyelik seviyesi göre değişiklik gösterebilir. Detaylar MSDN sitesinde bulunabilir.

  1. Bir veya daha fazla sayıda Microsoft Visual Studio Load Test Virtual User Pack 2010 gerektirebilir
  2. Team Foundation Server ve bir Team Foundation Server CAL gerektirir
  3. Microsoft Visual Studio Lab Management 2010 gerektirir
  4. Kullanıcı başına lisanslama tasarlama, geliştirme, test ve demo için sınırsız sayıda kurulum ve kullanıma izin verir.

&#
160;

Not : Yukarıda listenen özellikler ve koşullar bu makalenin yayınlandığı zamana aittir ve Microsoft tarafından değiştirilebilir.

 

Güncelleme [13 Nisan 2010] : Visual Studio 2010 Express sürümleri http://www.microsoft.com/express/ adresinden ücretsiz indirilerek kullanılabilir.
Güncelleme [15 Nisan 2010] : Visual Studio 2010 DreamSpark web sitesinde yayınlandı. DreamSpark üyeleri  https://www.dreamspark.com adresinden Visual Studio 2010 Professional sürümünü ücretsiz indirerek kullanılabilir.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi