Eğer VSIP paketinizin geliştirme süreci bittiyse; muhtemelen şu an da lurulumunu hazırlamakla meşgulsunuzdur. Bunun için yapmanız gereken şey, basitçe, bir Visual Studio kurulum projesi oluşturmak ve paketinizin çıktısını bu kuruluma eklemek. Ardında da son kullanıcının makinesinde paket kaydınızın yapılabilmesi için bazı kayıt kütüğü girdilerine ihtiyacınız olacaktır.

   Bunu yapmak aslına bakarsanız gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. İlk olarak Visual Studio komut satırına geçerek aşağıdaki komutu işletin :

RegPkg /root:Software\Microsoft\VisualStudio\8.0 /codebase Paketim.dll /regfile:Paket.reg

    RegPkg uygulaması sizin için paketinizi analiz ederek (vermiş olduğunuz attribute’lere bakarak) gerekli olan kayıt kütüğü girdilerini Paket.reg yazacaktır. Ardından kurulum prohjenizi çarak oluşturulmuş olan bu reg uzantılı dosyayı projenin kayıt kütüğü bölümünde ithal edin (bazı kelimelerin türkçesi bana garip geliyor, sanırım bunlara alışmam zaman alacak -import edin-)

   İşt ehepsi bu kadar, bitti! Artık gönül rahatlığıyla kurulum projenizi derleyerek son kullanıcıda kurabilirsiniz.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi