Home Türkçe WinDBG x86 ve x64 Birlikte Kurulumu

WinDBG x86 ve x64 Birlikte Kurulumu

by Fatih Boy
0 comment

   Hatırlayacak olursanız bir süre once hata ayıklama konusunda sizlere WinDBG uygulamasından bahsetmiştim. Bu makalem üzere aldığım geri bildirimlerden özellikle 64bit işletim sistemi üzerinde hata ayıklamak isteyenlerin WinDBG’nin x64 ve x86 sürümlerini aynı sistemde kurmak istediklerini gördüm. Bu noktada ise aynı handa bu iki sürümü nasıl kurulabileceği konusunda sorular aldım.

   Oldukça basit olan her iki sürümün birlikte kurulum işlemi için öncelikle Debugging Tools for Windows sitesinden  WinDBG uygulamasının kurulumunu indirmeliyiz. Ardından başlattığımız kurulumda bize sunulan seçeneklerden sadece Debugging Tools altında yer alan Redistributable Packages seçeneğini seçerek kurulumu gerçekleştirmeliyiz.

Kurulum seçeneklerinden sadece Debugging Tools altında yer alan Redistributable Packages seçeneği seçilmeli

   Bu sayede bilgisayarımıza sadece WinDBG kurulum dosyalarını kopyalamış olacağız. Varsayılan klasörlerle kurulum yapılması durumunda ihtiyacımız olan dosyalar C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v7.1\Redist\Debugging Tools for Windows klasörü altında dbg_x86.msi, dbg_ia64.msi ve dbg_amd64.msi adlarıyla yer alacaktır.

    Son olarak bu dosyalardan istediğimiz mimaride olanları arka arkaya kurarak aynı makinede çalıştırabilmemiz mümkün olacaktır.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi