Microsoft Tech.Ed 2010 Kuzey Amerika ilk gün key note’unda Windows 7 ve Windows Server 2008 R2 Service Pach 1 (Hizmet Paketi 1) hakkında duyuru yaptı. Hizmet paketlerinin temmuz ayı sonunda beta sürümü olarak yayınlanmasından kısa bir süre sonra da tam sürümünün yayınlanacağı açıklandı.

Windows Vista’nın büyük hayal kırıklığı ardından yayınlanan service pack’leri sonrasında nispeten daha tutarlı hale gelmesini hatırlayanlar Windows 7 service pack’le ne gibi değişikliklerin olacağını merakla beklemekte. Microsoft, Windows 7 SP1’le birlikte işletim sisteminde yeni eklenecek özellik olmayacağını ve bu paketin daha çok toplu ve tutarlı bir güncelleme şeklinde olacağını açıkladı.

Windows 7 hizmet paketinden farklı olarak Windows Server 2008 R2 hizmet paketinde toplu ve tutarlı güncellemeler yanında yeni özellikler de gelmekte. Yeni özellikler arasında Windows Server Hyper-V’ye eklenen dinamik hafıza (dinamik olarak, çalışan sanal makinelere ayrılan hafızaların yönetilmesi/değiştirilmesi) ve Microsoft RemoteFX (Uzak Masaüstü oturumu kullanıcı deneyimi bir üst seviyeye çıkartmakta ve RDP teknolojisi üzerine kurulu) sayılabilir.

Özellikle büyük kurumsal müşterilerin yeni işletim sistemine geçmeden önce genellikle ilk hizmet paketinin yayınlanmasını beklediklerini düşünecek olursak, Windows 7 SP1’in yayınlanması sonrasında kurumsal oyunculardan da Windows 7’ye önemli geçişler yaşanacaktır.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi