Home Türkçe YazGeliştir Zirve 2011

YazGeliştir Zirve 2011

by Fatih Boy
1 comment

YazGeliştir Zirve

    Yazgeliştir etkinliklerinden Yazgeliştir Zirve’nin ikincisi 8 Haziran Çarşamba günü Microsoft İstanbul ofisinde gerçekleştirilecek. Etkinlikte Microsoft Regional Director (RD), Microsoft Most Valuable Professional (MVP) ve Yazgeliştir editörleri konuşmacı olacak. Microsoft’un çeşitli yazılım geliştirme ürün ve araçları ile ilgili seminerlere katılabilir, Windows Phone 7, Windows Embedded, Windows Azure gibi tüm dünyanın yakından takip ettiği konuları ve son bir sene içinde Microsoft teknolojilerinde olan yenilikleri konunun uzmanlarından öğrenebilirsiniz. Etkinlikte aynı zamanda Yazgeliştir editörleri ile bir araya gelip kendilerine danışmak istediğiniz konularda sorular sorabilirsiniz.

    Bu yılki zirvede aşağıda detaylarını bulabileceğiniz iki oturum ile deneyimlerimi sizlerle paylaşıyor olacağım. 1 Haziran’da kayıtları başlayacak olan etkinlik hakkında daha detaylı bilgiyi http://zirve.yazgelistir.com/ adresinde bulabilirsiniz.

C# vNext ve Sonrası

Her sürümüyle bir başka yeniliğe imza atan C#’ın yol haritasına gelin birlikte göz atalım. C#’ın bir sonraki sürümü ve devamında bizi bekleyen yeniliklere bir bakış atacağımız bu oturumda aynı zamanda da yazılım geliştiricilerin ihtiyaçları doğrultusunda bir dilin nasıl geliştiğine ve trendleri nasıl takip ettiğini/yön verdiğini birlikte inceliyor olacağız.

Bir İsviçre Çakısının Anatomisi : Team Foundation Server

Her yazılım evinin İsviçre çakısı, hazinesidir Team Foundation Server. Bu oturumda yazılım evlerinin olmazsa olmazı olan Team Foundation Server’ı inceleyerek süreç yönetimine, testlerimize, yazılım yaşam döngümüze, dokümantasyonlarımıza olan katkılarıyla hayatımızı nasıl kolaylaştırdığını, yazılım kalitemizi nasıl arttırdığını inceliyor olacağız.

Şu Yazıları da Sevebilirsiniz

1 comment

Hakan GÜLEN 5 Haziran 2011 - 00:33

Ayrıca hocam sizden komple enterprise development makale serisi istiyoruz.Bütün patternlerin ele alındığı ülkemizde ent. proje geliştiren firmaların sınırlı olması ve ciddi mühendislik çalışması gerektirdiği için kobi tarzı yazılım firmalarına buton altı kod kolay geliyor ama bakıma ve genişlemeye gelince yamuluyorlar resmen en ufak bir değişiklik bir sürü kod bakımını da beraberinde getiriyor.Hiç de hoş değil spagetti kod ile uğraşmak.

Reply

Leave a Comment

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul ediyorsunuz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi